Батарея – один із найважливіших елементів машини. Без неї двигун просто не запуститься. Резерв акумуляторів обмежений, і будь-якому власнику рано чи пізно доводиться підбирати заміну.
Ось тільки справа ця непроста. Якщо загуглити «продаж автомобільних акумуляторів», виявляється, що різновидів батарей багато. Як знайти кращі автомобільні акумулятори?
Види акумуляторів
В українських інтернет-магазинах зустрічаються різноманітні нові автомобільні акумулятори. Відповідний тип, який варто обирати, зазвичай вказаний у ТТХ.
Сурм’янисті. Вимираючий тип: служить недовго, обслуговувати треба ретельно. З плюсів лише вартість і стійкість до перепадів напруги.
Малосурм’янисті. Якість трохи краща, тому такі батареї досить активно продаються.
Кальцієві. Бюджетний акумулятор, що працює за іншим принципом. Обслуговування вимагає набагато менше (електроліт википає повільніше), але вони мають найдешевші ціни на автомобільні акумулятори.
Гібридні. Проміжний варіант між малосурм’янистими та кальцієвими батареями. Від перших взяли стійкість до перепадів напруги, від других – повільне википання електроліту.
Гелеві. Сучасні акумулятори, які мають всередині гель замість рідини. Служать довго, обслуговувати не треба. Ціна висока. Погано переносять морози.
AGM. Один із найсучасніших варіантів. На відміну від гелевих батарей, не боїться холоду.
EFB. Зовсім інша технологія: електроліт абсорбований та герметично запаяний. Теж не потребує обслуговування. Такі акумулятори довговічні та практично нічого не бояться. Єдиний мінус – ціна.
Інші особливості конструкції
Акумулятори бувають європейськими та азіатськими. Вони досить сильно відрізняються і розмірами, і розташуванням клем. Намагатися встановити невідповідний безглуздо і навіть небезпечно. Потрібно орієнтуватися на виробника.
До речі про клеми. Полярність у батарей буває пряма та зворотна. Це потрібно враховувати при покупці, вибираючи модель, у якої полярність відповідає початковій. Вся справа у довжині проводів: при неправильній полярності кабелю може вистачити.
Характеристики
Зрозуміло, при покупці краще орієнтуватися на оригінальну батарею та її показники. Характеристик у АКБ багато:
- ємність залежить від потужності та впливає на габарити;
- розміри визначають, чи батарея встане на належне місце;
- сила пускового струму (здатність видавати конкретну кількість електрики на одиницю часу) не повинна сильно перевищувати стару: чим більше сила, тим дорожче акумулятор, а працювати все буде однаково.
Для тривалої безперебійної роботи варто купувати лише нові акумулятори. На сайті автомобільних акумуляторів https://autoprostir.com/product-category/akkumulyatory/avto-akumuliatory/ можна знайти потрібний варіант за доступною ціною. Але варто пам’ятати про техніку безпеки та правила зберігання акб. При тривалому зберіганні батарея неминуче псується і виправити це не вийде.